AYSU BAYRAKÇI - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Aysu Bayrakçı psikoloji lisans eğitimini ABD’de bulunan Ramapo College of New Jersey’de üstün başarı ve dekanlık bursu alarak onur derecesiyle tamamladı. Eğitimi esnasında Sosyal Hizmetler alanında faaliyet gösteren Advance Housing’ de psikiyatrik hastanelerden taburcu olan danışanların topluma kazandırılması sürecinde çalışmalarda bulundu. Aysu Bayrakçı kariyer hayatına yine Topluma Kazandırma Uzmanı olarak aynı danışmanlık merkezinde devam etti.

Burada koruyucu bakım evlerinden çıkan ergen ve genç yetişkinlerin bireysel hayata uyum sağlamalarında vaka yöneticiliği yaptı. Yüksek lisans eğitiminin ilk senesine Klinik Psikoloji alanında yine ABD’de yer alan William Paterson University of New Jersey’de devam ederken üniversite tarafından yürütülen ilk okulda zorbalık, çocuk-aile ilişkisi ve çocuk istismarı araştırmalarında profesör yardımcı asistanlığı yaptı. Advance Housing bünyesi içerisindeki vakalara çeşitli farkındalık temelli stres yönetimi, öfke yönetimi , ilişki zorlukları ve yönetimi, aile içi iletişim, etkin ebeveynlik, motivasyon, kendi kendine psikoterapi, mental bozukluklar, kişilik bozukluları, kaygıyla başa çıkma yolları, sağlıklı ve farkındalık temelli(mindful) beslenme gibi eğitim ve seminerler verip work-shop’lar düzenledi.

Eğitiminin ikinci senesine burslu olarak Üsküdar Üniversitesi’nde devam ederken Türk ve yabancı öğrencilere psikolojik danışmanlık yaptı. Tezini Ergenlerin Yaşam Doyumu ve Kimlik Gelişimi konusunda yazarak Klinik Psikoloji Yüksek Lisans derecesini aldı.

Amerika’da bulunduğu süre boyunca Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Aile İçi İletişim, Farkındalık Temelli(Mindful) Beslenme, Farkındalık Temelli(Mindful) Stres Azaltma, İş ve Özel Hayatta Mutluluk, Felsefi Danışmanlık, Diyalektik Davranış Terapisi ve çeşitli Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri aldı.

Profesyonel hayatına NP Beyin Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajyer kinik psikolog olarak devam etti. Şu anda Yaşam Boyu Danışmanlık Programında Uzman Klinik Psikolog olarak görev almakta ve Elpis Psikolojik Eğitim ve Danışmanlık şirketinde Psiko-sosyal Destek Uzmanı olarak çalışmaktadır. Ayrıca Hipnoterapi Uygulayıcı sertifikası olan Aysu Bayrakçı, danışanlarına panik, kaygı, iletişim problemleri ve travma gibi konularda psikolojik destek sağlamaya devam etmektedir.Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)


Oturum ücreti:
 300TL

 

Kariyer

 

Nitelikli Ebeveynlik

     

    Nitelikli Yaşam

      

    Romantik İlişki