BENSU COŞKUN - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

 

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü %50 burslu olarak kazandı. Lisans eğitimi boyunca anaokulu, insan kaynakları, danışmanlık merkezi ve hastanelerde dönemlik stajlar yaparak tecrübe kazandı, araştırma projelerine ve seminerlere katılım gösterdi. 4 yıllık eğitiminin ardından Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı. Yüksek lisans bitirme projesini ‘Sınır (Borderline) Kişilik Bozukluğunda Terapi Etkililikleri’ hakkında hazırladı. Yüksek lisans eğitimi boyunca psikiyatri ofisinde stajyer psikolog olarak çalışarak yetişkin danışanlarla süpervizyon eşiğinde terapi seansları uyguladı.

Üyesi olduğu Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Çocuklar İçin Resim Çizim Testleri, Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Peabody Resim Kelime Testi uygulayıcı sertifikalarını aldı. Aynı zamanda Varoluşçu Psikoterapiler Derneği “EXİSTanbul” tarafından onaylı iki senelik “Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi” ile “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” eğitimini tamamladı.

Üyesi olduğu bir sivil toplum kuruluşu tarafından gerçekleştirilen projeler kapsamında Suriyeli mülteci çocuklarla, kanserli çocuklarla, İstanbul’daki köylerde yaşayan çocuklarla gönüllü olarak çalışarak onlara çeşitli konularda eğitimler verdi.

2016 yılından beri aktif danışan gören, varoluşçu ve bilişsel-davranışçı yönelimli terapi seansları uygulayan Bensu Coşkun, aynı zamanda 2018 yılından beri Alkev Özel Okulları’nda psikolojik danışman olarak çocuklarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Çalışma alanları: depresyon, kaygı, fobiler, obsesyon, panik bozukluk, sosyal fobi, ilişkiler, öfke kontrolü, mobbing ve şiddet.

 

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)


Oturum ücreti: 250TL

 

Kariyer

 

Nitelikli Ebeveynlik

 

Nitelikli Yaşam

 

Romantik İlişki