CEMRE AYHAN SÖNMEZGİL - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Cemre Ayhan Sönmezgil, Üsküdar Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Universität Wien’de Almanca ve psikoloji dersleri aldı. 2015 yılında lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur öğrencisi olarak ve sosyoloji yan dalı yaparak tamamladı. Lisans eğitimi süresince çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. Yine bu süreçte Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Frostig Görsel Algı Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Louisa Düss Psikanalitik Öykü Testi, Gesell Gelişim Testi, Çocuklarda Tematik Algı Testi (CAT), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi uygulayıcı eğitimlerini başarıyla tamamladı. Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde serviste ve poliklinikte grup terapilerine ve vizitlere katılarak, Doğa Koleji’nde PDR birimi ile çalışarak stajlarını yaptı.

Lisans eğitimi ile birlikte Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini de tamamladıktan sonra özel bir anaokulunda psikolog olarak çalışmaya başladı. Yüksek lisansını Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde, Mesleki Tükenmişliğin Psikopatoloji, İnanç ve Kontrol Odağı Yönünden Değerlendirilmesi başlıklı tezi ile tamamladı. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde farklı servislerde yatan hastalar ile çalıştı ve süpervizyon eşliğinde danışan görmeye başladı. Bilişsel Davranışçı Yaklaşımla grup terapilerine katıldı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldı.

Yüksek lisansının ardından Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak çalışmaya başladı. Bu esnada Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini, Nöropsikoloji eğitimini ve Psikodinamik Terapiler: Teori ve Uygulama eğitimlerini tamamladı.

Eklektik bir yaklaşımı benimsemiş olan Cemre Ayhan Sönmezgil, özel olarak danışan görmeye ve eğitimlerine devam etmektedir.


Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)


Oturum ücreti: 235TL

 

Çocuk Kararı Alma ve Sağlıklı Hamilelik

 

Evlilik

 

Kariyer

 

Nitelikli Ebeveynlik

 

Nitelikli Yaşam

 

Romantik İlişki