DİLA ÖZÇELİK - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Dila Özçelik, 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu

Lisans eğitimi sırasında Özel Fatih Sena Tıp Merkezi, Özel Hümanite Tıp Merkezi, Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Polikliniği ve Aylin Kotil Anaokulunda stajyer psikolog olarak yer aldı. 

Lisans eğitiminden hemen sonra Dr. Oliver Anthony Wright ile birlikte kişilerin renk ve doku algısı arasındaki psikolojik süreci ele alan bir çalışma yaptı ve aynı konuyla 2017 yılında Brill dergisinde bir makale yayınladı.

‘Nöropsikolojik Testler Bataryası Eğitimi’ ve ‘Objektif Testler Eğitimi’ sertifikalarını alarak yetişkinlerde test uygulamalarında yer aldı. İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini 2015 yılında tamamlayarak ‘Aile Danışmanlığı’ unvanı aldı.

2016 yılında İngiltere’de bulunan Reading Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı’ndan ‘Yüksek Onur’ derecesiyle mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi sırasında Reading Üniversitesi’ne bağlı hafıza laboratuvarında Dr. Michiko Sakaki süpervizörlüğünde araştırmacı psikolog olarak yer aldı. Yüksek lisans tezini nörobilim ve klinik psikoloji alanlarını bir araya getirip ‘Kişisel Farkındalığın, Ağrının Duyusal ve Duygusal Yönleri Üzerine Etkileri ve Kişisel Farkındalığın İşlevsel Bağlantısı: fMRI Çalışması’ üzerine yazarak mezun oldu. Aynı konuyla 2019 yılında Journal of Pain dergisinde bir makale yayınladı.

Yüksek lisans mezuniyeti sonrası klinisyenlik becerilerini geliştirmek amacıyla süpervizyon sürecine başlayarak özel bir danışmanlık merkezinde Uzman Klinik Psikolog olarak danışan görmeye devam etti. Klinik uygulamalarında Bilişsel Davranışçı Terapi modelini kullanmaktadır.

Şu anda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı’nda öğrenim görmekte, Altınbaş Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı’nda Program Başkanı ve Öğretim Görevlisi olarak görev almakta, bununla birlikte hem özel bir merkezde yüz yüze hem de online seanslar eşliğinde danışan görmektedir.

 

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)


Oturum ücreti: 410TL

 

Nitelikli Ebeveynlik

 

Nitelikli Yaşam