ECE KOÇ - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

2013 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Bitirme tezini ‘ 65 yaş üstü bireylerin evlilik sürelerinin depresyon ve yaşam doyumuna etkisi’ ni araştırmıştır. Aynı yıl içinde ‘ Türkiye’ de mezhep farklılığı olan bireylerin yaptıkları evlilikleri’ araştıran bir proje tamamlamıştır. Yüksek lisansını Üsküdar Üniveritesi Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. 

Bitirme tezini Prof. Dr. Mehmet Emin CEYLAN’ın gözetiminde  ‘meslek lisesi ve fen lisesi öğrencilerinin başarı ve benlik saygıları arasında ki ilişki’ yi araştırmıştır. Lisans eğitimi boyunca Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde,  Balıklı Rum Hastanesi ve ÇAPA Tıp Fakültesi hastanelerinde  stajlarını tamamlamıştır. 

Türk Psikologlar Derneği’nde Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği, MMPI Kişilik testi, çocuk değerlendirme testleri, DENVER II TESTİ VE Nöropsikolojik testler eğitimi almıştır. 

Bilişsel davranışçı terapi derneğinin düzenlediği BDT eğitimini Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ dan tamamlamıştır. CBT İstanbul’ dan Anksiyete eğitimini Dr. Emel Stroup’ dan almıştır. Dr. Alp Karaosmanoğlu’nun verdiği Uluslar arası Şema Terapisi Eğitimini tamamlamış ve şema terapi yapmaya hak kazanmıştır. 15 Temmuz sonrasında Dr. Mert Akcanbaş’ ın  Psikolojik İlk Yardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu eğitimini tamamlamış ve bu durumdan etkilenen kişilerin evlerine giderek gönüllü olarak destek vermiştir. 

CİSED tarafından düzenlenen Cinsel Terapi Tanı ve Tedavileri(120 saat) eğitimine katılmıştır. 

Halka konferanslar ve psikoloji alanında ki destekleyici bilgileri verebilmek için Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinin düzenlediği Eğiticinin Eğitimi’ ne katılmıştır. 

Yar.Doç. Yudum AKYIL’ ın grup süpervizyonlarına katılmış ve vaka paylaşımlarında bulunmuştur. 

Tahir ÖZAKKAŞ tarafından verilen ve 4(1200 saat) yıl sürecek olan Bütüncül Psikoterapi eğitim sürecinin 2. yılındadır. 

Fobiler, korkular, kaygılar ve travmalar üzerinde yeni ve etli bit yöntem olan HYT (Hipnotik Yeniden İşlemleme) uygulayıcısıdır. 2015-2016 yılları arasında ECZACIBAŞI SAĞLIK HİZMETLERİ VE OSGB’de kurum psikoloğu olarak görev almıştır. 2016-2017 yılları içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Kadın ve Aile Sağlığı merkezlerinde görev almış halka ücretsiz hizmetlerde bulunmuştur. 2017 yılından beri Acıbadem Maslak hastanesinde çalışmaktadır.

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)

 

Oturum ücreti: 250TL

 

Nitelikli Yaşam