GİZEM ÖZTÜRK - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

 

Gizem Öztürk, Lise eğitimini Giresun’da Özel Yavuz Koleji Eşit Ağırlık bölümünde tamamladı. Lisans eğitimini Kuzey Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce Psikoloji alanında ÖSYM %25 burslu olarak 2015 yılında tamamladı. Lisans Eğitimi sırasında bir kez Yüksek Onur belgesi almaya hak kazandı. Yüksek Lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji alanında ‘’ Evli bireylerde ayrılma anksiyetesinin evlilik doyumu üzerine etkisi’’ konulu tezi yüksek lisansını 2018 yılında tamamladı.

Mesleği ile ilgili bir çok kurumda psikolog olarak görev yaptı. İlk iş deneyimini 2017 yılında Özel eğitim merkezinde gerçekleştirdi. Özel eğitim gereksinimi çocuklar ve ailelerine psikolojik desteklerde bulundu ve çeşitli seminerler gerçekleştirdi. Daha sonrasında yarı zamanlı olarak dikkat geliştirme merkezinde çalıştı. Dikkat eksikliği, Davranış Bozukluğu, Çocuklarda Sınav kaygısı üzerine odaklandı. Şuanda kurumsal firmaların çalışanlarına Psikolojik destek vermektedir. Ayrıca Bireysel , Aile ve Çiftlere psikolojik destek sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra alanıyla ilgili bir çok eğitimide başarı ile tamamlamıştır. Yetkin olduğu alanlar; Prof. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminin birinci modülünü tamamlamıştır. Daha sonrasında Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi Eğitimini tamamlamıştır. CİTEB ‘ten Cinsel Terapi Eğitimi, Aile ve Çift Terapisi , Boşanma Adaptasyonu eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneğinden WİSC-4 çocuklar için zeka testi, MMPI Kişilik testi, NPT ( nöropsikolojik testler) eğitimlerini tamamlamıştır. Bunun yanı sıra Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneğinden Denver 2 testi uygulayıcı sertifikasını almıştır.

Şu anda Yaşam Boyu Danışmanlık'ta Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmakta ve klinik bir merkezde danışan görmektedir. Klinik uygulamalarında ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi yaklaşımı kullanmaktadır.

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)

 

Oturum ücreti: 300TL

 

Çocuk Kararı Alma ve Sağlıklı Hamilelik

 

Evlilik

 

Nitelikli Ebeveynlik

 

Nitelikli Yaşam

 

Romantik İlişki