MEHMET GÖRKEM ALGAN - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

 

Mehmet Görkem Algan, lisans eğitimini Işık Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde tamamladı. Öğrencilik yıllarında MED Amerikan Tıp Merkezi’nde uzun dönem Gelişim Psikolojisi stajını gerçekleştirdi. Lisans eğitimi sırasında Pozitif Psikoterapi, Etkili iletişim ve Stresle Başa Çıkma eğitimlerini tamamladı. Yine öğrencilik yıllarında Işık Üniversitesi’nin Mentör Projesi’nde yer aldı. Gönüllü olarak lise öğrencilerinin üniversite hayatını tanıması için gerçekleştirilen Bir Günlüğüne Işıklıyız Projesi’nde görev aldı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Aylin Kotil Anaokulları’nda Sorumlu Müdür & Psikolog pozisyonunda çalıştı.

Yüksel lisansa kabul edilmesiyle Budapeşte – Macaristan’da Eötvös Lorand Üniversitesi’nde Sağlık & Klinik Psikolojisi yüksek lisansına başladı. Yüksek lisans süresince yabancı öğrenciler ile kültür adaptasyonu üzerine çalıştı. Yüksek lisans kapsamında, Nyíro Gyula Hastanesi’nde Bağımlılık Psikolojisi stajını süpervizyonlu bir şekilde aktif olarak hasta görerek yaptı. Macaristan’da bulunduğu süre içinde Kék Pont Kuruluşu’nda Bağımlılıktan arınma ve topluma geri kazanım programında stajyer olarak görev aldı. MD, PhD. Zsolt Unoka tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladı. Toplam 130 saat olmak üzere teorik ve süpervizyon altında çalışmalar yaptı. PhD. MA programı dahilinde, PhD. Ágoston Schmelowszky tarafından verilen Rorscahch Test Eğitimini tamamladı. Uygulama ve Ölçme - Değerlendirme yetkinliğine sahip. Eğitim dahilinde uygulamalarını ve değerlendirme raporlarının yazılmasını süpervizyon altında yaptı. Yüksek lisans tezini Dr Kőváry Zoltán’ın süpervizyonu ile Sosyal Medya ve Duygusal Yaratıcılık üzerine yaptı

Aktif olarak seanslarına devam etmekte olan Mehmet Görkem Algan, şu anda Commeetment Yaşam Boyu Danışmanlık Merkezi'nde Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımını klinik uygulamalarında aktif olarak kullanmaktadır.

 

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)

 

Oturum ücreti: 300TL