NESLİHAN ÇALIŞKAN - UZMAN PSİKOLOG

 

Neslihan Çalışkan, İstanbul Atatürk Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde %100 burslu ve onur öğrencisi olarak tamamladı.

Lisans eğitimi sırasında eş zamanlı olarak Özyeğin Üniversitesi İlişki Araştırmaları Laboratuvarında Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Kafesçioğlu tarafından yürütülen bir projede TÜBİTAK araştırma asistanı olarak çalıştı. Buna ek olarak Özyeğin Üniversitesi Çocuk Araştırmaları Laboratuvarı’nda Yrd. Doç. Dr. Deniz Tahiroğlu tarafından yürütülen bir projede gönüllü olarak Araştırma Asistanlığı yaptı. Aynı zamanda farklı alanları tanımak amacıyla Endüstriyel Psikoloji alanında Yrd. Doç. Dr. Justin Marcus’un projelerinde araştırma asistanlığı yaptı.

Lisans eğitimin ardından Millî Eğitim Bakanlığının yabancı hükûmeti burslarından biri olan İtalyan Hükûmeti Bursunu Ankara’da yapılan bir mülakatla kazanarak İtalya’da Universita degli studi di Bergamo’da Bireyler, Aileler ve Şirketler için Klinik Psikoloji yüksek lisans programını 110/110 Laude alarak yüksek onur derecesiyle tamamladı. Bu süreçte RORSCHACH ve MPPI kişilik testlerinin uygulaması ve yorumlamasını University of Denver’de profesör olan Edward Hale Martin’den öğrendi.

Eş zamanlı olarak Erasmus+ Bursunu kazanarak İngiltere’de University of Northampton’da Prof. Jane Callaghan süpervizörlüğünde, üniversitenin partnerleri olan The Northamptonshire Polis Kundaklama Görev Kuvveti ve aile içi şiddet görmüş kadın ve çocuklara geçici barınma merkezi olan EVE’de stajını tamamladı.

Yüksek lisans eğitiminin ardından Emel Stroup’tan Bilişsel Davranışçı Terapinin Depresyon, Anksiyete ve Obsesif Kompulsif bozukluk tedavisinde kullanılması workshoplarını tamamladı. 

Şu anda Yaşam Boyu Danışmanlık'ta Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmakta ve klinik bir merkezde danışan görmektedir. Klinik uygulamalarında ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımı kullanmaktadır.

 

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)

 

Oturum ücreti: 235TL

 

Nitelikli Yaşam

 

Romantik İlişki