ÖZGE DEVEZER - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2014-2017 seneleri arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Uygulamalı (Klinik) Psikoloji bölümünde master derecesini aldı. Yüksek lisans eğitiminde hem teorik hem de uygulamalı olarak, Yrd. Doç. Dr Ayşe Şahan dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu aldı. Çözüm odaklı psikoterapi yöntemi ,psikodinamik yönelimli terapiler ve grup psikoterapileri eğitimlerine katıldı.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesinde üç ay süren stajının, Bakırköy Engelliler derneğindeki ve Umut Evi’ndeki gönüllü çalışmalarının ardından; Özel Fatih Hastanesi, Uzmanlar Tıp Merkezi gibi sağlık kuruluşlarında psikolog/ psikoterapist olarak çalıştı. Fatih Hastanesi’nde çeşitli deri hastalıkları olan danışanlar ile seanslar gerçekleştirdi. Uzmanlar Tıp Merkezinde psikoterapi seanslarının yanı sıra; MMPI ve Rorschach gibi testleri uyguladı. Burada duygudurum bozuklukları, kaygı bozuklukları ve yeme bozuklukları ağırlıklı çalıştı.

2012 senesinde “Klinik ve Adli Psikoloji Derneği”nin kurucu üyesi oldu. Bu süre zarfında çeşitli psikoloji eğitim ve seminerlerinin koordinatörlüğünü yaptı.

2017-2018 yılları arasında düzenli olarak Klinik ve Adli Psikoloji Derneği’nde nöropsikolojik ve objektif testler seminerleri verdi.

2018 senesinde Brain Project Zihin Gelişim Merkezi'nde çocuk ve ergen danışanlarla ve onların aileleri ile okul kaygısı, kardeş kıskançlığı, sınav stresi, öz güven sorunları, alt ıslatma problemleri, fobiler konusunda çalıştı. Artikülasyon ve Konuşma Bozuklukları eğitimini tamamlayıp, burada artikülasyon bozuklukları ile çalışmaya başladı. Sonrasında Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü’nde bireysel yetşkin psikoterapisi ve konuşma bozuklukları ile çalışmaya başladı.

 

Akademik Çalışmaları;

1- “Farkındalık temelli grup psikoterapisi” – (2013) Klinik ve Adli Psikoloji çatısı altında gerçekleşen farkındalık temelli grup psikoterapisinin, bireylerin depresif semptomlarına olan olası etkisi incelenmiştir. 2013 yılında Kıbrıs’ta düzenlenen Psikoloji kongresinde poster bildirisi olarak sunulmuştur.

2- “Ailevi Akdeniz Ateşi Hastalığında Kullanılan Kolşisinin Hastaların Bilişsel ve Duygusal Süreçlerine etkisi” / Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Tezi- İzmir 19. Ulusal Psikoloji Kongresi poster sunumu (Eylül,2016)

3- “Ailevi Akdeniz Ateşi Hastalığında Kullanılan Kolşisinin Hastaların Bilişsel ve Duygusal Süreçlerine etkisi” İzmir Sağlıkta Yaşam Kalitesi Kongresi Sözel ve poster bildirisi sunumu (Kasım, 2016)

4- “Does the Use of Cholchicine Effect Cognitive Functions in Familial Mediterranean Fever? Preliminary study.” Avrupa Romatoloji Kongresi, Madrid. Sözel ve poster bildirisi olarak sunuldu (Haziran, 2019).

 

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)


Oturum ücreti: 300TL

 

 

Evlilik

 

Nitelikli Ebeveynlik

  

Nitelikli Yaşam