SEMA BÜDÜK - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

 

Sema Büdük, 2015 yılında İstanbul Arel Üniversitesi’ni onur öğrencisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Medical Park Hastahanesi’nde nakil ve kemoterapi hasta/ hasta yakınlarıyla çalışarak stajını tamamladı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel bir obezite kliniğinde psikolog olarak çalışmaya başladı. Beslenme danışmanları ve dahiliye uzmanları ile birlikte psikodiyet programı içerisinde yer alarak bireysel terapi, psikolojik testlerin uygulanması, motivasyonel toplantılar ve grup psikoterapileri gerçekleştirdi. Kilo problemlerine sık bir şekilde eşlik eden yeme bozuklukları, depresyon, anksiyete bozuklukları, somatoform bozukluklar, iletişim ve ilişki problemleri alanlarında çalıştı.

Obezite kiliniğinde çalıştığı süre içerisinde aynı zamanda 2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başlayarak iki yıl içerisinde tamamladı. Yüksek Lisans stajını NP Beyin Hastahanesi’nde psikoz, madde bağımlıları ve diğer psikopatolojik rahatsızlıklara sahip olan hastalarla çalışarak tamamladı. 

Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Evlilik ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi ve Boşanma Terapisi eğitimlerine katılarak sertifikalar aldı.

Klinik uygulamalarında ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımı kullanmaktadır.

 

Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!) 

 

Oturum ücreti: 235TL

 

Evlilik

 

Nitelikli Ebeveynlik

 

Nitelikli Yaşam

 

Romantik İlişki