ZEYNEP YANIK CAN - UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

2014 yılında %100 başarı bursuyla girdiği İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden ve Sosyoloji Yandal programından mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde Haydarpaşa Numune Hastanesi Psikiyatri Polikliniği, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj yapma fırsatı buldu.

Lisans eğitiminin ardından, Sanat Psikoterapileri Derneği’nin “Travmada ve Sahada Kullanılabilecek Sanat Terapisi Müdahaleleri Eğitimi Programı” ve “Sanat Psikoterapileri’ne Giriş ve Tanışma Programı”na katıldı. 2014 yılında SomaDA projesi kapsamında gönüllü psikolog olarak yer aldı.

Yüksek lisans eğitimini 2018 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda tamamladı. Yüksek lisans tezini “Meme Kanserini Yenen Kişilerde Travma Sonrası Büyüme ve Travma Sonrası Stres Bozukluğunun Etmenleri üzerine yazarak mezun oldu. Bu süreçte stajını Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde poliklinik, servis ve akliye bölümlerinde çalışarak ve aktif bir şekilde süpervizyon eşliğinde danışan görerek tamamladı. Eşzamanlı olarak Maya Vakfı’nda mülteci çocuklar için düzenlenen projelerde gönüllü stajyer psikolog olarak çalıştı ve ruh sağlığı uzmanları için öz-bakım kitapçığı oluşturulmasında katkıda bulundu.

Mezuniyetinin ardından aktif sanat terapisi süpervizyonu süreci ile bir sivil toplum kuruluşunda Klinik Psikolog olarak çalışmaya başladı. Klinik uygulamalarında bilişsel davranışçı terapi modelini kullanmakla birlikte aynı zamanda çeşitli sanat terapisi tekniklerini kullanmaktadır. Çocuk istismarı-ihmali, çocuk koruma ve vaka yönetimi, çocuklar için psikolojik değerlendirme üzerine çeşitli eğitimler alan Yanık Can, “Çatışma Çözümleme ve Barış için Dışavurumcu Sanatlar Programı” direktörü olan sanat psikoterapisti Melinda Ashley Meyer liderliğinde ilerleyen “Kırılgan Geçiş Süreçlerinde Dışavurumcu Sanatlar Atölyesi”nde yer aldı.

Şu anda çocuk ruh sağlığı odaklı bir sivil toplum kuruluşunda Klinik Psikolog olarak çalışmakta ve çocuk bireysel terapi, grup seansları ve aile eğitimlerini yürütmektedir.


Danışmanlık verdiği modüller (Detaylı Bilgi için Aşağıda Yer Alan Modül Adının Üzerini Tıklayın!)

Oturum ücreti: 300TL

 

Çocuk Kararı Alma ve Sağlıklı Hamilelik

 

Evlilik

 

Nitelikli Ebeveynlik